Hlavní navigace

DPH: zvláštní režim jednoho správního místa u telco služeb, rozhlasového a TV vysílání a elektronicky poskytovaných služeb

10. 9. 2014

Sdílet

 Autor: © Andrey Kiselev - Fotolia.com
V návaznosti na harmonizaci právních předpisů upravujících DPH by mělo dojít od 1. ledna 2015 ke změně pravidel při určení místa plnění u telekomunikačních služeb, služeb rozhlasového a televizního vysílání a elektronicky poskytovaných služeb, jsou-li poskytnuty osobě nepovinné k dani.

Aby se poskytovatel vymezených služeb vyhnul registraci k DPH ve všech členských státech místa usazení konečných zákazníků, má možnost se dobrovolně zaregistrovat do zvláštního režimu pro správu daně, tzv. „mini one stop shop“.

 

Finanční správa vydala v této souvislosti informaci shrnující základní pravidla tohoto zvláštního režimu, viz http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/ms-mezinarodni-spoluprace-a-dph/MOSS_info.pdf. Informace uvádí příklady služeb, kterých se může změna pravidel týkat a definuje, kdo je oprávněn zvláštní režim využít. Mimoto obsahuje pravidla pro podávání přiznání k DPH a úhradu daňové povinnosti při použití zvláštního režimu.

 

Osoby povinné k dani se budou moci ke zvláštnímu režimu dobrovolně registrovat na daňovém portále Finanční správy ČR již od 1. října 2014, kdy by měla být rovněž zveřejněna přihláška k registraci.

Zdroj: KPMG

ČTĚTE TAKÉ:

FIN24

→ Tři novely zákona o DPH s účinností od 1. ledna 2015
V průběhu roku 2014 předložilo ministerstvo financí tři návrhy novel zákona o dani z přidané hodnoty, které by měly nabýt účinnosti od 1. ledna příštího roku.

→ V registru nespolehlivých plátců DPH uvízlo pohříchu třináct velkých ryb
Registr nespolehlivých plátců DPH, který vznikl jako opatření proti daňovým únikům, a po roce a půl fungování postupně začíná plnit svou funkci. 

Byl pro vás článek přínosný?