Hlavní navigace

Kentico software nejrychleji rostoucí technologickou firmou v ČR

21. 10. 2010

Sdílet

I malé firmy mohou být velkými hráči, pokud dostatečně využijí kombinace lidského potenciálu a moderních technologií.

Nejrychleji rostoucí firmou z technologického sektoru v České republice je společnost Kentico software. V aktuálním žebříčku Technology Fast 50 Central Europe, který každoročně sestavuje společnost Deloitte, se společnost umístila na celkově 4. místě s růstem obratu za uplynulých pět let o 1781 procent. Žebříček vychází z porovnání obratu společností mezi roky 2005 až 2009 a zahrnuje ČR, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Bulharsko, Chorvatsko, Srbsko, Litvu a Estonsko.

„Velmi si vážíme ocenění společnosti Deloitte jako potvrzení toho, že naše dlouhodobé úsilí dodávat kvalitní řešení pro tvorbu webových stránek přináší viditelné výsledky. Za naším růstem stojí rovným dílem skvělá práce našich zaměstnanců, přízeň našich zákazníků, ale i velká dávka štěstí, které každá firma potřebuje,“ uvedl Petr Palas, ředitel společnosti Kentico software.

 

Patnáct tisíc procent 

Nerychleji rostoucí společností v regionu střední a jihovýchodní Evropy byl stejně jako loni polský internetový operátor Netmedia, jehož obrat vzrostl za pětileté období o 15 005 procent. Průměrný růst společností Technology Fast 50 se letos zvýšil na 967 procent z 933 procent. Do žebříčku se v porovnání s minulým ročníkem dostalo 16 nových společností.

„Zlepšení v průměrném růstu proti minulému roku naznačuje, že technologické společnosti v našem regionu podnikly správné kroky k tomu, aby přestály recesi. V tomto pokrizovém období, kdy se sektor dostal z nejhoršího, bude důležité zdravé vedení a jasná manažerská vize,“ zdůraznil Dariusz Nachyla, výkonný partner skupiny pro technologie, média a telekomunikace společnosti Deloitte ve střední Evropě.

 

Vycházející hvězdy 

Druhou nejrychleji rostoucí českou firmou byl KIT Digital, který uzavřel první dvacítku žebříčku s růstem o 616 procent. Celkově se mezi 50 nejdynamičtějších technologických firem dostalo osm českých společností; kromě výše uvedených to byly: INSIA, Logio, DATASYS, Trask solutions, FOR INTERNET a StringData.

Velmi dobré výsledky dosáhly české internetové firmy v přidruženém žebříčku “Vycházejících hvězd“. Ten zahrnuje společnosti, které nemohly vykázat pětiletou historii růstu. První místo obsadila společnost LiveSport a na druhém místě skončila společnost Internet Shop.

„Naše umístění potvrzuje, že rychlého růstu lze dosáhnout při zachování vysoké úrovně produktivity. Služby pro současných deset milionů uživatelů našich webových stránek totiž stále organizujeme v sehraném týmu 15 lidí. I malé firmy mohou být velkými hráči, pokud dostatečně využijí kombinace lidského potenciálu a moderních technologií,“ komentoval výsledky Martin Hájek, jednatel firmy LiveSport, která provozuje několik desítek sportovních webů na 20 světových trzích. Pětici „Rising Stars“ uzavřela česká softwarová společnost e-invent. V dalším přidruženém žebříčku velkých technologických společností obsadila společnost KIT Digital druhé místo.

 

Splnit kritéria 

Společnost, která se chce ucházet o místo v přehledu Fast 50, musí splňovat několik kritérií, například dosáhnout ročních výnosů v každém z posledních pěti let (2005 až 2009) nejméně 50 000 eur, mít ústředí v některé ze zemí střední Evropy, zabývat se vývojem nebo výrobou vlastních technologií nebo investovat značné částky do výzkumu a vývoje. Firmy, které se umístily v žebříčku Technology Fast 50 Central Europe, automaticky postupují do nadregionální soutěže Deloitte Technology Fast 500 EMEA, který zahrnuje celou Evropu, Blízký východ a Afriku.

 

Podrobnosti o kritériích a další informace o projektu jsou k dispozici zde.

 

soutez_casestudy

Zdroj: Deloitte

 

Byl pro vás článek přínosný?