Hlavní navigace

Konference a workshopy? Spíš než bankéře naverbují pořadatelé ajtýho

Sdílet

 Autor: © Rido - Fotolia.com
Bezmála polovina českých specialistů a manažerů se účastní oborových konferencí a profesních workshopů. Podle šetření Jobs.cz, do něhož se zapojilo 880 respondentů, dokonce 8 % lidí navštěvuje odborné akce nejméně čtyřikrát ročně. Nové trendy tímto způsobem nejčastěji sledují lidé z IT, nejméně z bankovnictví.

Z podrobného průzkumu, který proběhl na Jobs.cz mezi pracovníky vybraných profesí, pak vyplývá, že přibližně třetina účastníků odborných akcí si náklady hradí zcela sama. Nejčastějším zdrojem informací o zajímavých setkáních je internet, plných 77 % lidí přitom preferuje ucelený přehled o všech dostupných akcích na jediném místě.

„V dnešní době se šance na získání a udržení zaměstnání snižují u lidí, kteří ode dne převzetí vysokoškolského diplomu nebo maturitního vysvědčení rezignovali na další vzdělávání,“ uvádí Jan Nehasil, manažer rozvoje segmentu vzdělávání ve společnosti LMC, provozovatele portálů Jobs.cz a Prace.cz, a radí: „Ve speciální sekci portálu Jobs.cz/konference proto nabízíme přehled odborných setkání tříděných podle zaměření i lokalit.“

 

Kdo zplatí závěrečný raut?

Bezmála tři pětiny zaměstnanců uvažují o tom, že se v blízké době seznámí s novinkami ve svém oboru prostřednictvím některé z odborných akcí. Takto vysoká čísla dokazují, že v řadě oblastí je neustálé doplňování informací velmi žádané. Největší zájem o konference je v segmentu IT, pro který je charakteristický rychlý vývoj a téměř neustálé změny technologií. O účasti na některé z akcí se v posledních dvanácti měsících zajímalo na 64 % respondentů z IT, zatímco v případě posledního bankovnictví šlo o 46 % lidí.

Potvrzuje to i Eva Varušková, ředitelka personálního oddělení firmy Logica: „Konference v oblasti IT jsou jedním z důležitých prvků v rozvoji lidí. Jde o významný zdroj informací o novinkách v oblasti technologií i v jednotlivých odvětvích. Nejpřínosnější je však sdílení zcela konkrétních zkušeností z realizovaných projektů. Naši zaměstnanci se odborných konferencí pravidelně účastní, senior konzultanti velmi často vystupují v rolích přednášejících.“

Plných 88 % lidí hledá informace o odborných akcích na internetu, 44 % se nechá inspirovat e-mailovou pozvánkou a čtvrtině doporučí účast přímo jejich zaměstnavatelé. Ti se navíc často podílejí také na hrazení nákladů – více než polovině návštěvníků odborných akcí jejich zaměstnavatelé zaplatili alespoň část poplatků spojených s účastí.

FIN24

 

 

Byl pro vás článek přínosný?