Hlavní navigace

KPMG Data Festival: Návod, jak zkrotit zlá data

5. 10. 2022

Sdílet

 Autor: KPMG Česká republika
V pátek 14. října 2022 se v Atriu Rajské budovy Vysoké školy ekonomické v Praze otevřou brány jubilejního 5. ročníku jednoho z největších datových festivalů v České republice a na Slovensku. Návštěvníci KPMG Data Festivalu 2022 budou mít unikátní příležitost naučit se krotit zlá data a zjistit, jak se s daty pracuje na špičkové úrovni v zavedených firmách i startupech.

Festival pořádá xPORT Business Accelerator VŠE společně s platformou Data & Business a FIS VŠE, a letošní ročník návštěvníkům ukáže, že ten, kdo zvládne zkrotit data, s nimi dokáže velké věci. CFOworld je partnerem této akce.

Program nabitý daty

Přestože jsou data a práce s nimi často skloňovaným tématem a mimo jiné hrají klíčovou roli při rozhodování nejen ve firmách, ne všude se používají správně. Cílem tvůrců KPMG Data Festivalu je zbořit mýty kolem dat a pomoci lidem nahlédnout hlouběji do datového světa a porozumět mu. V rámci festivalu datoví odborníci otevřou populární témata jako Data Governance včera dnes a zítra, udělají generální úklid ve vašich datových skladech, zaměří se i na data, která mohou zachránit lidský život, nebo umožní návštěvníkům namalovat „datový“ obraz či nahlédnout pod pokličku chytrých měst a do kanceláří budoucnosti.

Data jsou všelijaká, ale když je dokážeme zkrotit, mohou nám otevřít mnoho dveří. Program KPMG Data Festivalu 2022 ukáže, jak data ulehčují práci psychologům (Mongata), jak datům sluší governance (Dawiso), kde najít data v českém zdravotnictví (COGVIO) nebo poskytne návod, jak se orientovat v záplavě informací (NEWTON media). Na festivalu se i návštěvníci bez uměleckého talentu naučí vytvářet umění pomocí Tableau (Enehano), budou moci zhodnotit, zda dokáže umělá inteligence nahradit Shakespeara (THEaiTRE), vyzkoušet si virtuální realitu, která pomáhá s tréninkem lékařů a sester (Virtual Lab), nebo navštívit celou řadu dalších, tematicky zaměřených workshopů a přednášek.

Veletrh zapojených firem

Celodenní festivalový program letos vytvářejí firmy a startupy, jako KPMG, Škoda Auto, Adastra, Livesport, Fortuna, Moneta, Komix, GoodData, Enehano, Dateio, a mnoho dalších, kteří se s návštěvníky podělí nejen o své datové know-how. Festival nabídne účastníkům i tradiční veletrh zapojených firem, v jehož rámci budou mít možnost promluvit s odborníky z korporátů i startupů a zjistit přímo z první ruky, jak data fungují v praxi.

Festival je otevřený široké veřejnosti z řad studentů, absolventů, jednotlivců i firem se zájmem o data. Program je sestaven jak s ohledem na úplné začátečníky, tak pokročilé a vstup je pro návštěvníky zdarma.

Program Festivalu a seznam přednášek je k dispozici zde.

Byl pro vás článek přínosný?