Hlavní navigace

LeasePlan Go – auta pro podnikání s garancí nákladů

10. 6. 2014

Sdílet

 Autor: © PHOTOERICK - Fotolia.com
Nový produkt nazvaný LeasePlan Go představila společnost LeasePlan Česká republika, počtem vozidel ve správě jednička v operativním leasingu aut na našem trhu. „LeasePlan Go je vhodný především pro malé a střední firmy nebo pro živnostníky, kteří pro podnikání nepotřebují více než deset vozů,“ říká finanční ředitel společnosti Martin Brix.

Martin BrixJak LeasePlan Go funguje? 

Jde o dlouhodobou správu vozidel, při níž garantujeme náklady na jejich provoz po celou dobu kontraktu, tedy dva až pět let. Zásadní novinkou je způsob prodeje: vozidla i související služby si totiž zájemci vybírají v e-shopu www.LeasePlanGo.cz, prvním svého druhu u nás.

 

Které automobily a služby si mohou objednat? 

Zájemci si prostřednictvím e-shopu mohou zadat auto do výroby, případně objednat skladová vozidla od prověřených dealerů anebo využít jejich akčních nabídek. V nabídce jsou všechny značky a modely, které jsou významněji zastoupeny v tuzemských firemních autoparcích. Pokud jde o doplňkové služby, ty si zákazníci vybírají v podobě přednastavených balíčků. Jde o služby, které jim usnadní užívání vozidla a zároveň pomohou od administrativy, která je se služebními auty spojena. Patří sem přihlášení vozu, pojištění auta a jeho předepsaný servis, sezonní pneumatiky, dálniční známka, vystavení palivové karty, non-stop asistenční služba a podobně. Jejich cenu garantujeme po celou dobu smlouvy.

 

Jak je LeasePlan Go zpoplatněn? 

Zákazníci platí konstantní měsíční splátku, která zahrnuje financování vozu i zmiňované služby. Kromě ceny služeb garantujeme po celou dobu i zůstatkovou cenu vozu. Na rozdíl od úvěru anebo finančního leasingu proto zákazník zaplatí ve splátkách pouze rozdíl mezi pořizovací cenou automobilu po slevě a jeho cenou na konci smlouvy. Po završení pronájmu se zúčtují nadlimitní či podlimitní kilometry a nadměrné opotřebení vozu. Splátku jsme konstruovali s důrazem na šíři a kvalitu doprovodných služeb. Kalkulace počítá se zálohou na splátky v závislosti na úvěrovém profilu klienta. Nejde však o klasickou zástavu, zálohu totiž rozpouštíme v  měsíčních splátkách, a tak ji zákazníkovi postupně vrátíme.

 

Jak je vůbec LeasePlan Go výhodný v porovnání s finančním leasingem nebo úvěrem? 

Nejlépe to můžu dokumentovat na příkladu. Spočítali jsme si, že když si koupíte za hotové třeba Škodu Octavia 1.6 TDI 77 kW ve verzi Ambition, což je takové typické firemní auto, pak vás při ročním nájezdu 15 tisíc kilometrů vyjde včetně všech souvisejících služeb každý měsíc na téměř 13 tisíc korun. Jestli si ji pořídíte na pětiletý finanční leasing, musíte si připravit téměř 11 tisíc korun, v případě úvěru asi o 900 korun méně. Ale když si vůz objednáte na pět let prostřednictvím LeasePlan Go, vyjde vás i se všemi službami jen na 7603 koruny měsíčně.

 

Kolik vozů byste chtěli prostřednictvím LeasePlan Go každým rokem dodat? 

LeasePlan Go otevírá podnikatelům úplně novou cestu k vozům, která je nejen efektivní, ale navíc velice komfortní. I proto jsme ambiciózní. Předpokládáme, že během několika málo let budeme v rámci LeasePlan Go provozovat řádově tisíce vozidel.

 

 

Byl pro vás článek přínosný?