Hlavní navigace

Nová databáze Detail pomáhá firmám prověřit obchodní partnery

18. 7. 2014

Sdílet

 Autor: © olly - Fotolia.com
Novou bezplatnou databázi Detail využívá měsíčně více než 100 tisíc unikátních firem. Lidé zde hledají především informace o svých obchodních partnerech. Dále je nejvíce zajímají vazby mezi podnikateli a jejich aktivity napříč firmami, jako jsou například Radim Jančura, Andrej Babiš či Tomáš Čupr.

Společnost IMPER CZ spustila v dubnu bezplatnou databázi Detail, která umožňuje podrobný pohled na firmy i živnostníky. Každý měsíc více než 100 000 unikátních návštěvníků hledá v této databázi informace o svých obchodních partnerech, o dodavatelích či odběratelích. „Je zřejmé, že se lidé ve firmách zajímají o to, s kým mají spolupracovat, ověřují si nové kontakty, zkoumají historii konkrétního podnikatele i firmy a vazby mezi nimi a dalšími subjekty,“ komentuje Tomáš Berger, CEO společnosti IMPER CZ. V databázi Detail, která vychází z dat systému Merk a Monitora, lze najít kompletní a detailní přehled všech podnikatelských subjektů v České republice. Největší zájem je samozřejmě o známé firmy a osobnosti. Lidé chtějí vědět, co se kolem děje, o kom čtou v novinách, jaké jsou jejich aktivity v rámci podnikání i jakou mají konkrétní osobnosti podnikatelskou historii. Proto nikoho nepřekvapuje, že nejvíce hledané jsou firmy jako Agrofert, MAFRA, H1 nebo osobnosti jako Radim Jančura, Andrej Babiš či Tomáš Čupr.

 

Jako jediná je zdarma

Návštěvníci se vracejí a databázi využívají čím dál tím více a hledají komplexní údaje o jednotlivých společnostech. Vedle běžných dat týkajících se vlastnické struktury mohou nalézt také informace o tom, kde se o dané firmě v poslední době psalo a v jakém kontextu. Velký nárůst vyhledávání zaznamenala také sekce, jež se věnuje veřejným zakázkám. „Firmy se naučily využívat Detail také jako nástroj svého potenciálního rozvoje. Společnost, která je v získávání veřejných zakázek dlouhodobě úspěšná, je bezesporu lepší obchodní partner, než několik měsíců etablovaná organizace s jedním majitelem,“ doplňuje Tomáš Berger.

Detail je jednou ze čtyř služeb společnosti IMPER CZ, které jsou určené především pro manažery a podniky. Spojuje velké množství informací o firmách, živnostnících a podnikatelích z mnoha různorodých zdrojů. Mezi ty patří Justice, ARES, sbírka listin a dalších 30 veřejných rejstříků. Současně monitoruje veřejné zakázky, evropské dotace, patentové registry, ochranné známky, mediální informace, vysílání ČT, off-line zdroje, sociální sítě, LinkedIn, webové stránky firem a další stovky zdrojů. Jako jediná je zdarma a velkou část svého obsahu čerpá z již zmíněných  placených aplikací Merk a Monitora. Ty poskytují mnohem komplexnější funkce pro manažery, jež potřebují nástroje pro strategická rozhodnutí.

 

 

Byl pro vás článek přínosný?