Hlavní navigace

Novinka pro řízení fyzické bezpečnosti podniku

2. 11. 2010

Sdílet

Společnost Integoo představila systém Integra 3, což je nástroj umožňující jednotné řízení a správu všech bezpečnostních technologií v podniku.

Systém zpracovává údaje z různých bezpečnostních a zabezpečovacích systémů, společně je vyhodnocuje a předkládá pracovníkům ostrahy v přehledné a srozumitelné podobě, spolu s instrukcemi, jak mají postupovat.

Nasazení systému překonává tradiční problém, kdy je v organizaci nasazena řada různých bezpečnostních zařízení (kamery, hlásiče, čidla, body vstupních kontrol apod.) a pro personál je příliš složité sledovat tolik vstupů zároveň. Důsledkem bývají falešné poplachy nebo naopak přehlédnutí skutečného narušení bezpečnosti. Se systémem má obsluhující personál k dispozici jedno přehledné rozhraní (obrazovku počítače), které oznámí, co se děje a na plánu areálu ukáže, ve kterém místě. Navíc poskytne instrukce jak postupovat. Integra 3 zároveň umožňuje ovládat různá bezpečnostní zařízení, takže zaměstnanec ostrahy může například snadno zaměřit kamery právě do místa narušení bezpečnosti.

 

I pro malé organizace 

Systém Integra 3 také monitoruje stav všech bezpečnostních zařízení a v případě výpadku, poruchy či poškození upozorní ostrahu a poskytne jí informace k řešení. Dalším zajímavým rysem je automatické vytváření deníků událostí.Díky těmto vlastnostem umožňuje systém podstatně zvýšit úroveň bezpečnosti a zároveň snížit náklady na její zajištění.

„Z množství různorodých bezpečnostních zařízení se tak stává jednotný celek, který je navíc připraven na integraci s dalšími informačními systémy podniku. Podoba nasazení bude pochopitelně záviset na tom, co organizace potřebuje řešit. Jde-li o zajištění maximální úrovně ochrany některých zón a objektů, o plynulost provozu nebo třeba jen o dosažení potřebné úrovně ochrany s minimálními náklady,“ uvedl ředitel společnosti Integoo Josef Sikyta. „Za systémem Integra 3 je obrovský kus práce. Vzniklo tak řešení, které patří i ve světovém měřítku k absolutní špičce. Vytvořili jsme i systém licencování, díky kterému si jej budou moci dovolit i malé organizace.“

Od systémů pro integraci bezpečnosti, které jsou na světovém trhu dostupné, se Integra 3 liší především snadností ovládání a rozsahem typů zařízení, jaká mohou být k systému připojena. Předchozí verze systému Integraf byla instalována ve stovkách organizací v různých sektorech trhu.

 

 

 

soutez_casestudy

 

 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku