Hlavní navigace

Poradenským společnostem se daří: Hledají nové a větší kanceláře

19. 6. 2019

Sdílet

 Autor: ikedaleo, Pixabay
Poradenské, finanční a pojišťovací společnosti mají v České republice stále více zakázek a práce. Zdejší ekonomika je nadále ve vynikající kondici – potvrzují to časté expanze stávajících a rovněž vstup nových subjektů na tuzemský trh.

Dokladem jsou také dvě uzavřené transakce: pronájem 1.600 m2 v budově Kateřinská 40 společnosti TMF Group a konsolidace pojišťovací společnosti Colonnade na ploše 1.800 m2 v administrativním komplexu Gemini na Praze 4. V obou případech nájemce zastupovalo oddělení pronájmu kanceláří společnosti BNP Paribas Real Estate.

 

Obě nájemní transakce jsou pro firmy z oblasti poradenství typické. Nájemci totiž vybírali lokalitu a budovu s ohledem na dostupnost pro klienty, ale také z hlediska atraktivity pro nynější i budoucí zaměstnance. "V případě TMF Group zvítězila budova Kateřinská 40 mezi dvaceti zvažovanými objekty díky nejlepším podmínkám, umístění v centru Prahy i zázemí pro pracovní tým, včetně velkorysé terasy s překrásným výhledem," vysvětluje Lena Popová, Associate Director z oddělení pronájmu kanceláří v BNP Paribas Real Estate.

 

Díky přestěhování celé společnosti na zcela nové místo bylo nutné vest náročná jednání s vlastníkem budovy, ale taktéž s předchozím nájemcem, od kterého se přebíral původní fit out, včetně odpisů investic do vybavení, problematiky DPH atd. Dá se tím ilustrovat, co všechno musejí v době nedostatku volných kanceláří ve vybraných lokalitách nájemci i vlastníci nemovitostí absolvovat. Gemini patří do portfolia DEKA Immobilien.

ICTrocenka

 

Zdroj: BNP Paribas

Byl pro vás článek přínosný?