Hlavní navigace

Průmyslníci jednají s politickými stranami, zítra s ČSSD, v pátek s ANO

10. 9. 2013

Sdílet

 Autor: © helgaknut - Fotolia.com
Vedení Svazu průmyslu a dopravy ČR v čele s prezidentem Jaroslavem Hanákem začíná jednat s politickými stranami o svých požadavcích a návrzích, které by při jejich zavedení pomohly zvýšit konkurenceschopnost tuzemských firem a zlepšily by přívětivost podnikatelského prostředí.

Svaz průmyslu a dopravy zahájí předvolební rozhovory s šéfy politických stran ve středu 11. září, a to v Lidovém domě s Českou stranou sociálně demokratickou.

„Oslovili jsme všechny politické strany, které mají šanci se dostat do parlamentu, a zaslali jsme jim naši představu o hospodářské politice státu,“ uvedl Jaroslav Hanák.

K jednání s Českou stranou sociálně demokratickou uvedl, že v některých oblastech lze najít společné zájmy, v jiných jsou ale poměrně značné třecí plochy. „Některé věci jsou tak jasné, že si dokážu představit, že se shodneme na nutnosti efektivnějšího fungování státu, na lepším výběru daní či v otázce legislativního procesu. Není ale možné dopředu hlásat zvyšování daní, pokud se nejprve neutěsní státní cedník, z něhož unikají miliardy korun, a firmy se teprve pozvolna dostávají z problémů. Těžko zřejmě budeme hledat shodu v oblasti trhu práce, který stále ještě není dostatečně flexibilní, což ukázala recese posledních let,“ upozornil Jaroslav Hanák.

Svaz průmyslu a dopravy ČR připravil přehled požadavků, z nichž vedle výrazného zlepšení podnikatelského prostředí je tím klíčovým požadavek na efektivnější fungování státu a lepší hospodaření se svěřenými financemi.

V pátek 13. září pokračují rozhovory s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem a poté následují další setkání.

 

Byl pro vás článek přínosný?