Hlavní navigace

První konference Meet Magento v Praze

14. 4. 2016

Sdílet

 Autor: archiv redakce
Příležitost být u oficiálně vznikající české komunity zaměřené na Magento si nenechali ujít návštěvníci z více jak 10 zemí.

Magento je nejrozšířenější e-eommerce platforma na světě a konference Meet Magento, které mají v mnoha zemích již mnohaletou tradici, nabízejí příležitost potkat se se stejně smýšlejícími lidmi z obou stran – jak s vývojáři technologií, tak obchodníky a majiteli firem. Letos poprvé se konference Meet Magento, pod záštitou Meet Magento Asociace, konala za účasti mnoha zahraničních řečníků v Praze a obsah si nenechalo ujít více jak 150 návštěvníků z více jak 10 zemí.

 

„Bylo to sice poprvé, ale pokusili jsme se setkání zkušených uživatelů, příznivců i vlastně budoucích uživatelů platformy Magento zorganizovat po globálním vzoru a nabídnout návštěvníkům jak mnoho zajímavých informací, tak příležitosti k budování kontaktů. Komunity kolem Magento jsou v mnoha zemích nesmírně početné, ale v České republice je to ještě na počátku,“ uvádí Maxim Mironenko, COO společnosti NEKLO, která dvoudenní konferenci organizovala. „Těší nás, že nám Asociace Meet Magento projevila důvěru a dostali jsme příležitost konferenci v Praze zrealizovat. Po téměř roční přípravě jsme opravdu rádi, že celá konference dopadla úspěšně a mohli jsme hostům nabídnout tolik zajímavých informací zaměřených na to, jak může Magento pomoci jejich podnikání a rozvoji businessu.

 

Nejočekávanější prezentací byly novinky týkající se Magento 2 v podání Bena Markse, který se v Česku nezdržel ani 24 hodin. Nesmírně si vážíme toho, že věhlasný Magento evangelizátor byl součástí pražské události,“ dodává Mironenko.

Nejen technologie a možnosti kolem Magento 2, ale i optimalizace, zákaznická podpora, psychologie v rámci online prodeje, obsahový marketing či rozvoj startupů byla témata, ke kterým se návštěvníci dozvěděli nejnovější trendy i možnosti umožňující podstatně větší působení na trhu. Zároveň měli možnost navázat konexe a společné setkání tak dalo první základy české Magento komunitě. Ta se kromě oficiální části setkala i v rámci afterparty, která byla pro všechny účastníky setkání připravena.

 

Mezi řečníky na Meet Magento 2016 v Praze byl Thomas Fleck, iniciátor mnoha zahraničních konferencí Meet Magento, světově známý Magento evangelista Ben Marks, uznávaný specialista na konverze Guido Jansen, CEO společnosti Eltrino Sergey Lysak, dále také odborníci odvětví jako Sergey Sundukovskiy, Igor Bondarenko, Alexander Stelmakh i další.

 

Hlavním partnerem Meet Magento 2016 se stala společnost Microsoft, která pro hosty této události připravila na 1.4.2016 workshopy zaměřené na Microsoft Azure. Mezi partnery konference byly dále společnosti Lundegaard, ARTIO, Quanta, Divante, Advanced Logic, Inchoo, Magexo nebo Snowdog, konferenci organizovala společnost NEKLO.

soutez_casestudy

 

IDG byla mediálním partnerem konference.

Byl pro vás článek přínosný?