Hlavní navigace

Skoro každý druhý Čech potřebuje v zaměstnání internet

25. 10. 2019

Sdílet

 Autor: pixabay.com
Práce 42,6 % Čechů je závislá na internetu. Dalších 21,7 % respondentů internet v práci potřebuje, ale dokázali by se bez něj obejít.

Internet v práci nepotřebuje ani nepoužívá 14,8 % Čechů. 1,6 % respondentů uvedlo, že v práci internet nevyužívají i přesto, že by se jim hodil. Internet je tedy v Česku dobře dostupný a ti, kteří ho v práci používat chtějí, si k němu cestu snadno najdou. Vyplývá to z výzkumu, který v Česku pro Vodafone realizovala agentura Stem/Mark.

 

Bez internetu by nedokázala svou práci vykonávat většina lidí s vysokoškolským vzděláním (60,5 %), potažmo ti s maturitou (52,4 %). Naopak internet v práci nepotřebuje 28,4 % respondentů se základním vzděláním. V případě vysokoškolsky vzdělané populace je to jen 2,6 %. Věk má na rozdíl od dosaženého vzdělání na rozsah využití internetu při práci jen zanedbatelný vliv.

 

soutez_casestudy

 

Nejvíce lidí se totiž v práci bez internetu obejde v nejmenších obcích, a to zejména v Libereckém (33,3 %) a Zlínském (28,6 %) kraji. S velkým náskokem pak internet v práci chybí Jihočechům: 11,5 % z nich uvedlo, že internet v práci nepoužívají, přestože by se jim hodil. Naopak nejvíce na Internetu závisí práce Pražanů (63 %) a poté lidí žijících v obcích s 20.000 až 99.000 obyvateli (55,8%).

Byl pro vás článek přínosný?