Hlavní navigace

Zahraniční platby: Western Union Business Solutions nabízí v ČR nové produkty pro malé a střední podniky

7. 11. 2013

Sdílet

 Autor: © paffy - Fotolia.com
Holdingový účet v cizí měně umožňuje klientům vlastnit cizí měnu, aniž by nutně museli mít zahraniční účet. S touto službou mohou zákazníci obdržet platbu v cizí měně a ponechat si ji pro případ nutnosti odchozích zahraničních plateb.

Společnost Western Union Business Solutions, poskytovatel služeb v oblasti zahraničních plateb, dnes oznámila uvedení nových produktů na český trh. Tyto nové produkty, cílící na SME, zahrnují holdingové účty v cizích měnách, termínové devizové obchody a budoucí platby. Western Union Business Solutions je divizí společnosti Western Union Company.

 

Vyhnout se nákladům za převody cizích měn

„Jsem ráda, že mohu v České republice uvést tyto nové produkty. Rozšířená nabídka našich služeb poskytuje klientům zvýšenou možnost kontroly nad jejich finančními toky a umožňuje jim řídit mezinárodní obchod s větší jistotou a efektivitou. Jsme tak schopni pomoci klientům při správě jejich plateb a ochránit jejich marže před kolísáním kurzů zahraničních měn ještě efektivněji,“ říká Jitka Kunstová, Country Manager, Western Union Business Solutions.

Holdingový účet v cizí měně umožňuje klientům vlastnit cizí měnu, aniž by nutně museli mít zahraniční účet. S touto službou mohou zákazníci obdržet platbu v cizí měně a ponechat si ji pro případ nutnosti odchozích zahraničních plateb. Hlavní výhodou služby je, že umožňuje zákazníkům vyhnout se nákladům za převody cizích měn na lokální měnu a poté zase zpět. „Velmi mě těší, že můžeme našim klientům nabízet holdingové účty ve více než padesáti zahraničních měnách,“ říká Jitka Kunstová. „Rozsah a flexibilita, kterou tento produkt nabízí je unikátní na českém trhu a bude velkým přínosem pro naše klienty,“ dodává. 

 

Lze zafixovat směnný kurz až na dvanáct měsíců

Budoucí platby umožňují zákazníkům fixovat směnný kurz a naplánovat provedení platby na určitý okamžik v budoucnosti. Zákazníci tak znají přesnou výši zúčtovatelných položek a mohou s jistotou plánovat svůj rozpočet.

Termínové devizové obchody jsou neocenitelné, protože umožňují zafixovat směnný kurz až na dvanáct měsíců při nákupu nebo prodeji určitého objemu cizí měny za stanoveného kurzu a stanoveného budoucího data.

Uzavření termínových devizových obchodů a budoucích plateb může být spojeno s následujícími riziky:

  • Fixování směnného kurzu termínovým devizovým obchodem může vést k měnovému riziku v případě, že podkladový obchod (např. nákup nebo dodávka zboží) je později zrušen.
  • Uzavření termínového devizového obchodu může vést ke ztrátě schopnosti využít výhodných výkyvů trhu, které se objeví v průběhu trvání smlouvy.

Díky novým produktům si mohou čeští zákazníci lépe vybrat, jaká míra jistoty a rizika je vhodná pro jejich podnikání. Produkty budou nabízeny na základě licence české pobočky zahraniční banky Western Union International Bank GmbH, dceřiné společnosti plně ve vlastnictví Western Union.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

soutez_casestudy

 

 

Byl pro vás článek přínosný?