Hlavní navigace

Zdraví a kapitálová vybavenost českého bankovního sektoru jsou vynikající

2. 11. 2013

Sdílet

 Autor: © designsoliman - Fotolia.com
Rizikem pro banky, jejich klienty a pro míru obnovení hospodářského růstu je vlna nových evropských či národních regulací, které jsou přijímány bez hodnocení skutečných přínosů, vzájemné provázanosti a kumulovaných dopadů.

Členské banky České bankovní asociace na výročním shromáždění, které se konalo 29. 10. 2013, konstatovaly, že zdraví a kapitálová vybavenost českého bankovního sektoru, stejně jako jeho odolnost proti krizím, zůstávají na vysoké úrovni. Dostatek zdrojů umožňuje bankám naplňovat jejich roli při úvěrování, a přispět tak k očekávanému oživení ekonomiky. Rizikem pro banky, jejich klienty a pro míru obnovení hospodářského růstu je především vlna nových evropských či národních regulací, které jsou přijímány bez hodnocení jejich skutečných přínosů, vzájemné provázanosti a kumulovaných dopadů.

 

 

Abychom naše síly dali nesobecky k dispozici

„České banky podržely díky svému obezřetnému přístupu a tradičnímu obchodnímu modelu českou ekonomiku v dobách krize. Náš zájem o společenskou odpovědnost, o podporu našim klientům v jejich rozvoji, zájem na pozitivním vývoji ekonomiky a zlepšování úrovně vzdělanosti je to, co nás motivuje, abychom naše síly dali nesobecky k dispozici pro hledání řešení problémů, které před českou společností stojí,“ řekl Pavel Kavánek, prezident ČBA. 

V centru pozornosti bankovního sektoru se ocitají otázky ochrany spotřebitele a boje proti neetickým praktikám na finančním trhu. Banky se shodly na zájmu poskytnout k dispozici své zkušenosti a odbornost k pokračování práce na digitalizaci české ekonomiky a veřejné správy jako zásadnímu příspěvku ke zvyšování konkurenceschopnosti České republiky.

 

 

FIN24

 

 

Byl pro vás článek přínosný?