Hlavní navigace

ČSOB Leasing je opět největší leasingovou společností na trhu

2. 10. 2012

Sdílet

Společnost ČSOB Leasing za první pololetí letošního roku poskytla financování v objemu téměř 4,5 miliardy korun. V porovnání s dalšími leasingovými společnostmi se stala největší leasingovou společností na českém trhu. Je také lídrem ve financování českých podnikatelů v segmentu strojů, zařízení a technologií i co do velikosti portfolia zákaznických smluv. 

„Naše prvenství na trhu leasingových společností podle aktuálních statistik České leasingové a finanční asociace (ČLFA) nevnímáme jako výsledek nějakého krátkodobého vlivu, ale jako projev dlouhodobé a konsistentní obchodní výkonnosti, která je provázena i požadovanou finanční výkonností společnosti z pohledu akcionářů. V meziročním srovnání činí tržní podíl ČSOB Leasing 11,6 %, což znamená, že jsme jedničkou na leasingovém trhu nejen za první pololetí 2012, ale již déle než rok,“ říká Libor Bosák, předseda představenstva a generální ředitel společnosti (na úvodním snímku). 

 

A propos stroje, zařízení a technologie....

Společnost ČSOB Leasing uzavřela za 1. pol. 2012 celkem 7334 nových zákaznických smluv s více než 3200 zákazníky. Podle aktuálních statistik nebankovního trhu je ČSOB Leasing vedoucí leasingovou společností také v segmentu financování českých podnikatelů. V segmentu financování strojů, zařízení a technologií dosáhla tržního podílu 16,5 %. ČSOB Leasing je tak vedoucí leasingovou společností nejen co do objemu nově uzavřených obchodů, ale současně i v segmentu financování strojů, zařízení a technologií. Společnost je navíc na trhu největší co do velikosti spravovaného portfolia zákaznických smluv. 

ČSOB Leasing poskytuje financování dopravní techniky, strojů, zařízení, výpočetní techniky, technologií, včetně financování předmětů velkých pořizovacích hodnot pro korporátní zákazníky. Produkty zákazníkům je firma schopna podle preferencí zákazníka nabídnout nejen prostřednictvím vlastní distribuční sítě (osobní přístup v každém regionu ČR) či rozsáhlé distribuční sítě ČSOB, ale přímo v místě prodeje u spolupracujících dodavatelů movitého majetku.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?