Hlavní navigace

Martin Žáček povede vedle české i slovenskou UNIQA, do pozice CFO v Bratislavě nastoupí Lucie Urválková

5. 12. 2013

Sdílet

Martin Žáček Martin Žáček byl jmenován do vedení slovenské UNIQA s platností od 1. 1. 2014 jako nástupce dosavadního předsedy představenstva Andrease Kößla. Ten se od ledna přesune ze Slovenska do představenstva UNIQA International AG se sídlem ve Vídni, kde bude řídit země regionu střední Evropy. Nejprve bude odpovědný za UNIQA v České republice a na Slovensku, kde má převzít i funkci člena dozorčí rady UNIQA Česká republika a UNIQA Slovensko. Tento krok ještě podléhá schválení České národní banky a Národní banky Slovenska.
Martin Žáček bude funkci předsedy představenstva a generálního ředitele slovenské UNIQA vykonávat souběžně se stejnou pozicí v české UNIQA, a bude tak zastávat nejvyšší post v obou pojišťovnách.

 

Lucie Urválková Do pozice CFO v Bratislavě nastoupí jeho kolegyně z české UNIQA pojišťovny, členka představenstva Lucie Urválková (rozhovor s ní přinášíme zde, její autorský článek o novém občanském zákoníku pak zde), která tak bude zodpovědná za finanční řízení obou společností. Oblast obchodu slovenské UNIQA bude i nadále zastřešovat ve funkci CSO Wolfgang Friedl působící představenstvu společnosti v Bratislavě už od roku 2006.   
Personální změny v minulých dnech schválila Slovenská národní banka.
„ Jsem přesvědčen, že užší spolupráci společností na Slovensku a v České republice mohou obě strany zúročit zefektivněním vnitřních procesů, vzájemným využitím lokálního know-how a synergickými efekty. To povede k posílení pozice značky UNIQA na obou trzích. Těším se na novou výzvu, protože jsem přesvědčen, že jak v Bratislavě, tak i v Praze pracují zkušení experti, kteří se mohou vzájemně obohatit“, komentoval svoji novou úlohu Martin Žáček.


Ing. Martin Žáček, CSc. (48) pracoval po studiu fyziky na ČVUT v oblasti biomechanického výzkumu, mimo jiné na univerzitách v Aachenu a v Liverpoolu. Po přestupu do pojišťovnictví v roce 1994 začínal nejprve v controllingu UNIQA pojišťovny, ale už po roce se stal členem představenstva a po dalších dvou letech místopředsedou představenstva UNIQA s odpovědností za ekonomický a později i pojistně-technický úsek (CFO a CITO). Od léta 2008 zastává nejvyšší řídící funkci v UNIQA pojišťovně – předsedu představenstva a generálního ředitele. Současně je členem prezídia České asociace pojišťoven a členem správní rady České kanceláře pojistitelů. Martin Žáček žije v Praze, je ženatý a má dvě dcery.


Ing. Lucie Urválková studovala finance, management a marketing na Slezské univerzitě v Karviné. Poté pracovala jako auditorka a poradce ve finanční sféře v několika předních poradenských společnostech, mimo jiné v KPMG a Deloitte. Po nástupu do UNIQA a krátkém působení ve funkci finanční manažerky byla v polovině roku 2007 jmenována členkou představenstva společnosti s odpovědností za ekonomický úsek. Je členkou výkonného výboru ekonomické sekce České asociace pojišťoven. Lucie Urválková žije v Praze a má malého syna.

 

UNIQA v České republice a na Slovensku
Slovenská UNIQA začala nabízet služby v roce 1991, česká UNIQA o dva roky později. Obě společnosti jsou univerzálními pojišťovnami s kompletní nabídkou produktů pro privátní i korporátní klientelu. Slovenská UNIQA servisuje aktuálně 421 000 zákazníků a vedle centrály v Bratislavě je jim k dispozici na 125 místech v celé Slovenské republice. S objemem předepsaného pojistného 102 milionů EUR (2012) náleží společnosti UNIQA poisťovňa tržní podíl 4,8 % a šestá pozice na trhu.
Česká UNIQA pojišťuje v současné době na 660 000 klientů. Vedle centrály v Praze má v ČR dalších 170 obchodních poboček. V loňském roce dosáhla předepsaného pojistného ve výši 220 milionů EUR, což odpovídalo osmému místu na českém trhu s  podílem 4,6 %.
Obě společnosti vykazují na lokálních trzích jednu z nejvyšších dynamik růstu mezi největšími pojišťovnami.


UNIQA International a UNIQA Insurance Group
UNIQA International AG se sídlem ve Vídni je nezávislou holdingovou společností náležející ke koncernu UNIQA Insurance Group. Je aktivní na 18 evropských trzích v střední, východní, jihovýchodní a západní Evropě.
UNIQA Insurance Group je jednou z největších pojišťovacích evropských skupin se sídlem ve Vídni. V současné době zaměstnává na 22.000 pracovníků a poskytuje komplexní služby více než 9 milionům zákazníků v 19 zemích.
Součástmi UNIQA Insurance Group jsou i UNIQA pojišťovna (ČR) a UNIQA poisťovňa (SR).

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?