Hlavní navigace

Tzv. "digitální pracovní místa": ustavila se národní koalice

13. 12. 2016

Sdílet

V České republice uzavřeli dohodu o vzniku České národní koalice pro digitální pracovní místa ministerstva MŠMT, MPSV, MPO, dále Úřad vlády ČR a Czech ICT Alliance. Její vznik je jedním z opatření Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020.

Koalice bude mít nyní přibližně do ledna 2017 čas na definování priorit k dalšímu řešení, publikování výzvy pro všechny další zájemce, kteří se k této otevřené iniciativě budou chtít připojit. „Oceňuji zájem všech stran podílet se na průběžném dialogu o tom, jak svět moderních technologií mění naši společnost, svět vzdělávání, práce ale i naše běžné osobní životy. V rámci všech strategických dokumentů pojímáme digitální vzdělávání jako jednu z našich priorit, budeme řešit podporu učitelů v osvojování si dovedností pro výuku v moderním světě. O všech těchto tématech chceme diskutovat s členy Koalice,“ uvedla k tématu ministryně Kateřina Valachová.

Vznik Koalice svým podpisem podpořil také koordinátor digitální agendy ČR Tomáš Prouza: „Platforma zaměřená na oblast digitálního vzdělávání, která by měla širokou podporu, je něco, co tu dlouhodobě chybělo. Vítám, že se vláda rozhodla zaměřit svou pozornost na prohlubování digitálních dovedností Čechů, bez kterých se dnes v každodenním životě jen těžko obejdeme. Je to však první krok a nyní nás všechny čeká velký kus práce, chceme-li naší zemi skutečně posunout dál.“

 

Zdroj: Telework

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?