Hlavní navigace

Každá šestá nemovitost se vydraží na dálku

27. 6. 2011

Sdílet

Společnost Eurodražby.cz působící v oblasti nedobrovolných dražeb a jediný dražebník realizující elektronické dražby v reálném čase, uvedla, že každá šestá nemovitost se vydraží na dálku prostřednictvím online dražeb.

V loňském roce to přitom byla každá desátá. Mechanismus online dražeb umožňuje účastnit se dražby v reálném čase komukoliv a odkudkoliv, stačí mu k tomu počítač nebo mobil s internetem. Online dražby jsou poměrně novým trendem, první byly realizovány v roce 2009.

„Předpokládáme, že zájem o online dražby dále poroste. Odhadujeme, že počet osob, které budou tento systém využívat, se ještě minimálně zdvojnásobí. Věříme, že si lidé tento způsob dražeb oblíbí, a to především kvůli časové úspoře,“ uvedl Radim Hasman, člen představenstva Eurodražby.cz.

 

Rychlost a finanční i časová nenáročnost 

V zákoně o veřejných dražbách není řešena možnost, jak tyto dražby realizovat elektronickou formou. Vždy je potřeba fyzická přítomnost účastníka dražby nebo jeho zástupce. Společnost Eurodražby.cz používá komunikační systém, prostřednictvím něhož dražitel sleduje na internetu detailně průběh celé dražby. Pokud chce učinit nabídku, dává prostřednictvím počítače, nebo mobilního telefonu připojeného na internet pokyny fyzicky přítomnému zástupci na dražbě. To vše v reálném čase, kdy dražba skutečně probíhá.

„Výhodou elektronických dražeb je především jejich rychlost a finanční i časová nenáročnost,“ říká Radim Hasman. „Právě úspora času a financí je v dnešní době pro řadu lidí klíčová. Na klasickou dražbu je potřeba přijet včas, zapsat se, počkat na zahájení a ukončení dražby. U vzdálené, online dražby, může zájemce zůstat v kanceláři nebo na dovolené a nemusí ztrácet čas cestováním ani čekáním.“

 

soutez_casestudy

Zdroj: EURODRAŽBY.CZ

 

Byl pro vás článek přínosný?