Hlavní navigace

Manažerův průvodce po galaxii elektronické archivace dokladů

10. 9. 2012

Sdílet

 Autor: © clearviewstock - Fotolia.com
Tak máme první publikaci, která se cíleně věnuje pouze tomu, jak uložit elektronické dokumenty, aby zůstaly čitelné, aby ani po letech nikdo nemohl zpochybnit jejich pravost a aby obstály před každým úřadem.

Spokojeni s publikací budou zejména ti, kdo mají rádi stručnost. Má šestnáct stran, včetně obálky a reklam, a pohodlně ji přečtete za dvě hodiny.

Pro CFO World je publikace „Dlouhodobá archivace elektronických originálů dokumentů“ zajímavá mimo jiné tím, že se jedná o problematiku, které se věnujeme cíleně. Čtenářům jsme již nabídli několik článků, takže brožurku můžeme brát jako kontrolní seznam, zda jsme něco nevynechali. A nechybí téměř nic. 

Nicméně přesto můžeme zmíněnou publikaci vřele doporučit. Její nespornou výhodou je to, že všechny důležité informace jsou na jednom místě, velmi srozumitelně vysvětlené, výklad je strukturován do krátkých textů a každé obtížnější slovíčko je doprovázeno definicí. Proto se v ní můžete pohybovat podobně jako v legendárním průvodci vesmírem, který ve svých knihách proslavili Douglas Adams a Neil Gaiman (a který nám nedávno připomněl Jenningsův film). Cestovatel, který se dostane na cizí planetu, prostě nalistuje příslušné heslo a dostane se mu jednoduché rady, co má dělat.

Jestli chcete mít jistotu, že všichni členové vašeho týmu věcí o všech důležitých zásadách archivace elektronických dokladů, požádejte jim, ať si brožuru přečtou. Je zdarma ke stažení zde.

Ty, kdo se o dění kolem dokumentů více zajímají, asi nepřekvapí, že vydavatelem je Software602. Ostatně již před rokem jsme informovali o podobné publikaci, kterou „šestsetdvojka“ připravila. Tehdy obsahovala základní vysvětlení toho, co je elektronický podpis, časové razítko apod.

 

 

ICTrocenka

 

 

Byl pro vás článek přínosný?