Hlavní navigace

O rozhodnutí NSS k působení statutárního orgánu společnosti

14. 2. 2011

Sdílet

Svaz průmyslu a dopravy ČR komentuje nebezpečí nejednoznačného pochopení rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS) z 9. prosince 2010, podle něhož nelze souběžně působit jako statutární orgán společnosti a tytéž činnosti vykonávat na základě pracovního poměru ke společnosti.

Svaz průmyslu a dopravy ČR vydal 10. 2. 2011 následující stanovisko: „Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z 9. prosince 2010 je nezpochybnitelné. Znepokojující je, že vůbec došlo k situaci, kdy hrozí neplatnost pracovních poměrů tisíců statutárních orgánů a jejich členů. Dlouhodobě zaměstnavatelé poukazují na řadu trhlin v českém podnikatelském prostředí, které zneklidňuje i zahraniční investory. Potvrzuje to i nynější problém, hrozící fatálními důsledky ohledně platnosti pracovních poměrů, v oblasti daňové a při zpochybnění nároků jednotlivých osob na výplaty z nemocenského a důchodového pojištění“.

Svaz průmyslu a dopravy ČR očekává, že bude informován o dalším postupu ze strany Ministerstva financí ČR a České správy sociálního zabezpečení a rozhodnutích, která by minimalizovala možnost individuálních žalob, které by zavalily soudy.

 

Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR

 

Byl pro vás článek přínosný?