Hlavní navigace

Projekt Florentinum má důvěru bank

18. 4. 2013

Sdílet

 Autor: © zmkstudio - Fotolia.com
Realitní projekt Florentinum, realizovaný investiční skupinou Penta, získal úvěr ve výši 110 milionů eur (2,75 miliardy korun). Jde o jedno z největších financování uzavřené v realitním sektoru v letošním roce.

Úvěr je určený na financování výstavby Florentina a k jeho načerpání dojde na začátku května 2013. Financování poskytlo konsorcium tří bank – UniCredit Bank Czech Republic, Komerční banka a Raiffeisenlandesbank Oberösterreich pod koordinací UniCredit Bank. Celková investice do projektu Florentinum by měla dosáhnout výše 160 milionů eur. 

„Vážíme si důvěry bank v náš projekt. Získání tak významného financování v etapě výstavby projektu je projevem pozitivního vývoje v uzavírání nájemních smluv,“ řekl Petr Palička, projektový ředitel Penta Investments. Aktuální obsazenost Florentina se pohybuje těsně pod 50 %, cca 28 tisíc m2. Jeho dokončení je plánováno na 4. čtvrtletí 2013.

 

Projekt Florentinum představuje:

* 49 tisíc m2 hrubé plochy kanceláří na 9 podlažích – s naprostou efektivitou a flexibilitou dělení jednotlivých dispozic

* Doplňkové obchodní plochy na 7,5 tisících m2 s komplexní skladbou služeb pro každodenní život (supermarket, drogerie, lékárna, restaurace, dětské centrum, kavárny, klientská centra, show roomy)

 

Klíčové benefity projektu:

* Vznikne nové náměstí – piazza – veřejný prostor o ploše 3000 m2

* Rekultivace historické Desfourské zahrady – nový veřejný prostor o ploše 2000 m2

* Florentinum kromě administrativních prostor vytváří i příjemné multifunkční centrum, které nabídne například firemní školku přímo v budově, možnost ubytování v bezprostřední blízkosti v nově otevřeném hotelu Motel One a celou řadu doplňkových služeb

* Projekt získal předcertifikaci LEED Gold a jeho architektem je společnost Cigler Marani Architects

 

 

 

 

 

 

FIN24

 

 

Byl pro vás článek přínosný?