Hlavní navigace

Senát dnes zamítl novelu zákona o dani z příjmu, zvýhodnění pro podnikatele neprošlo

12. 9. 2013

Sdílet

 Autor: © Beboy - Fotolia.com
Hospodářská komora vyzývá stát, aby zavedl finanční stimuly pro zaměstnavatele, kteří se podílejí na rozvoji odborného vzdělávání.

Senát České republiky dnes zamítl novelu zákona o dani z příjmu, na jejíž přípravě se podílela mj. i Hospodářská komora České republiky (HK ČR). Jednalo se o cílená opatření, která měla finančně zvýhodnit ty podnikatele, jež se rozhodli zapojit do odborného vzdělávání.

HK ČR vyzývá stát, aby bezprostředně a rychle zavedl finanční stimuly pro zaměstnavatele, kteří se podílejí na rozvoji odborného vzdělávání nebo se do něj chtějí zapojit. Stejně tak požaduje po představitelích státu zavedení základních principů Kooperativního modelu spolupráce škol a firem do vzdělávacího systému. Daňové zvýhodnění firem je jedním ze stěžejních opatření Kooperativního modelu, který byl Hospodářskou komorou představen před několika měsíci.

 

Až se ocitneme bez kvalifikovaných pracovníků

„Možnost odečíst si od základu daně náklady na jednoho žáka konajícího praxi ve firmě považujeme za základní pobídku pro zaměstnavatele, kteří se již brzy mohou ocitnout bez kvalifikovaných pracovníků stěžejních pro ekonomický růst této země,“ komentuje viceprezident HK ČR Zdeněk Somr.

podcast

 

 

Byl pro vás článek přínosný?