Hlavní navigace

Student vsadil na finančních trzích na teorii chaosu a vyhrál

11. 11. 2019

Sdílet

 Autor: Atlas Copco
Šest studentů oceněno za výtečné ekonomické diplomky. Vojtěch Sadil se nebál využít teorie chaosu a Elliottových vln, a díky tomu úspěšně a s významným ziskem investoval peníze na finančním trhu. Stal se tak absolutním vítězem soutěžte Cena Atlas Copco Services, která oceňuje kvalitní ekonomicky zaměřené diplomové práce.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo ve čtvrtek 7. listopadu v Brně. Celkem bylo oceněno šest studentů, kteří si mezi sebou rozdělí výhry v souhrnné výši 31 tisíc korun. Na vítěze prvního místa čeká odměna 20 tisíc Kč.

Zbohatnutí díky teorii chaosu, kryptoměny i předpověď bankrotu 

 

Absolutním vítězem druhého ročníku soutěže se stal Vojtěch Sadil. Absolvent Fakulty managementu a ekonomiky na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně zaujal porotu netradičním tématem i pojetím – při tvorbě své práce s názvem „Využití teorie chaosu a Elliottových vln na finančním trhu“ totiž kromě jiného neváhal riskovat nemalé množství svých peněz, aby dokázal, že jeho teze jsou správné.

 

„Teorie chaosu a teorie Elliottových vln nabízí zajímavé metody, použitelné při obchodování na finančních trzích. Tyto metody jsou poměrně často používány, avšak zůstávají stále málo pochopeny. Hlavním cílem mojí práce je představit tyto metody a ukázat možnosti jejich praktického využití,” vysvětluje Sadil, který během pouhých dvou týdnů dokázal zhodnotit vložené prostředky o 20,1 %. Jeho práce je zároveň i zajímavou psychologickou sondou do mysli začínajícího obchodníka, popisující například stresové okamžiky v důsledku dílčích finančních ztrát.

 

Stříbrnou příčku obsadil Jiří Foltýn s prací věnované účetním a daňovým aspektům kryptoměn. Ty jsou v současné době celosvětovým tématem, které má v některých právních či ekonomických otázkách neurčité hranice. „Práce charakterizuje vlastnosti a základní principy fungování kryptoměn a rovněž se věnuje právní úpravě kryptoměn v ČR. Jejím hlavním cílem je zformulovat pro vybraný podnikatelský subjekt doporučení v přístupech k využití, účetní evidenci a zdanění vybrané kryptoměny,” uvedl absolvent Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

soutez_casestudy

 

Na třetím místě se umístila Pavla Srbová, absolventka Fakulty podnikatelské na VUT v Brně. Její diplomová práce se věnovala modelování předpovědí bankrotu stavebních podniků. „Krizi v podniku lze často odhalit již několik let dopředu. Nástrojem, který pomáhá k jejímu odhalení, jsou predikční modely. Ty mají za úkol včas odhalit zhoršující se hospodářskou situaci v podniku a varovat před možným bankrotem,” shrnula hlavní myšlenku své práce Srbová. Studentce se podařilo vytvořit nový a prakticky využitelný model pro obor stavebnictví v ČR, který je podle ní přesnější než stávající testované modely.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku