Hlavní navigace

Tour de Fleet 2016 jde do podzimní části

6. 9. 2016

Sdílet

 Autor: Tour de Fleet
Osmého září začíná podzimní část seriálu Tour de Fleet 2016, akcí na podporu prodeje automobilů ve firmách pod patronací časopisu FLEET firemní automobily. Po Brnu, Mostu a Olomouci zamíří Tour de Fleet do středních Čech, konkrétně do obce Dolní Břežany na jižním okraji Prahy, kde se koná letos druhá tematická akce pod názvem Technologický den 2016.

Opět se tu sejdou zástupci firem, které zajímají nové trendy a produkty v oblasti osobní i lehké nákladní dopravy, a zástupci široké dodavatelské sféry. Název akce předjímá hlavní téma, a tím jsou tentokrát technologie.

 

„Když jsme vybírali lokalitu pro Technologický den, chtěli jsme najít příznačné místo, které toto téma symbolizuje. Navíc jsme chtěli akci umístit do blízkosti hlavního města či středních Čech, protože tato oblast v letošním kalendáři dosud chyběla. Volba proto padla na Dolní Břežany a místní unikátní laserové centrum ELI Beamlines, které patří k významným vědecko-technickým projektům nejen z hlediska České republiky, ale i v evropském, a dokonce i ve světovém kontextu. I když ELI ještě nepracuje naplno a jeho nejvýkonnější laser teprve dokončují týmy vědců z celého světa, i tak má toto místo jedinečné genius loci dobře ladící s tématem nejmodernějších technologií dnešních automobilů. Koneckonců i majitelé vozů vybavených aktivními tempomaty vědí, jak dokáže laser nahradit práci nohou na pedálech a jak se tato technologie s každou novou generací vozů zdokonaluje. Spektrum vědecké práce centra ELI bude velmi široké, ale určitě se svou malou částí dotkne i technologií v dopravě,“ říká Martin Mensa, ředitel vydavatelství časopisu FLEET.

 

V den akce v Dolních Břežanech vychází jako příloha týdeníku Ekonom i mimořádné číslo magazínu FLEET pod stejným názvem jako akce samotná – Technologický den. „Naše spolupráce s Ekonomem nám dává možnost představit problematiku fleet managementu mnohem širšímu manažerskému publiku, než je náš časopis. Čtenáři Ekonomu, stejně jako čtenáři Fleetu si tak budou moci přečíst řadu skutečně expertních článků na toto téma, které jim napoví, kdo je skutečným technologickým lídrem a na jaké značky by se měli při výběrů vozů do svých fleetů zaměřit,“ dodává Martin Mensa.

I když formát tematických akcí počítá s poněkud menším aranžmá, než jsou klasické Dny s Fleetem, stejně jako na červnovém Dni TCO v Olomouci se očekává bohatá účast. Kapacita parkoviště laserového centra bude zcela vyhrazena testovacím vozům, kterých partneři nominovali 86. Pořadatelé se rovněž rozhodli zopakovat panelovou diskuzi, která se osvědčila v Olomouci. „Nebude však věnována hlavnímu tématu akce, protože to je velmi široké a v jediné diskuzi těžko postižitelné. Diskuzi tedy věnujeme druhému tématu akce, a tím je pojištění vozových parků,“ říká šéfredaktor časopisu FLEET Richard Plos

 

I na Technologickém dni mají partneři z řad automobilek k dispozici on-line přihlašovací systém k testovacím jízdám, který provozuje společnost Club 91, s.r.o. na adrese www.testujauto.cz. I když tu figuruje zatím jen malá část na akci očekávané testovací flotily, do této chvíle bylo sjednáno předem již na 100 testovacích jízd. Firmy, které vloží své vozy na platformu testujauto.cz, mají jistotu, že jejich vozový park bude opravdu využit na 100 %.

Podzimní část Tour de Fleet 2016 dále zahrnuje tradiční Den s Fleetem v Dříteči pod Kunětickou horou, který je letos v pozdějším termínu než obvykle, a to začátkem října. Celou Tour de Fleet pak ukončí akce v Praze, která se uskuteční 20. října v top Hotelu Praha a zahrnuje i galavečer vyhlášení cen ALD Automotive Fleet Awards a Hankook Firemní auto roku 2016.


Info o akci
Technologický Den 2016 Dolní Břežany
Témata: Technologie ve službách fleetů a Pojištění vozových parků
Datum a místo konání: 8. září 2016, 9:30
Laserové centrum ELI Beamlines
Za Radnicí 835, 252 41 Dolní Břežany
www.eli-beamlines.eu/cs/

 

Další info: +420 261 221 953, www.ifleet.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku