Hlavní navigace

Vasmajetek.cz: více zájemců o dražby přinese více peněz do státní pokladny

25. 11. 2011

Sdílet

Internetový portál Vasmajetek.cz se zaměřuje na centralizaci dražeb, aukcí a prodejů majetku státu, krajů, měst a obcí a exekučně zabaveného majetku. Projekt podporuje také Karel Janeček za Nadační fond proti korupci a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

„V současné době neexistuje jednotné místo, kde by byly přehledně shromažďovány tyto typy prodejů majetku ze strany státu, krajů, měst a obcí. Přitom majetek, který stát ročně prodá, se pohybuje v částkách desítek miliard korun. Rádi bychom tyto mnohdy velmi výhodné nabídky zprostředkovali široké veřejnosti,“ vysvětlil dnes ředitel projektu David Hlinka.  

Právě velmi malé možnosti široké veřejnosti, ale také firem a investorů dozvědět se o konané dražbě, aukci či prodeji, byly prvním impulsem pro vznik tohoto projektu. Pro všechny jmenované jsou přitom tyto nabídky často příležitostí, jak o mnoho levněji pořídit požadovaný movitý i nemovitý majetek. Na portálu Vasmajetek.cz se jim tyto možnosti otevírají. V databázi jsou evidovány nejrůznější typy majetku od mobilních telefonů, vybavení pro domácnost i dílnu, jízdní kola, automobily až po nemovitosti v podobě bytů, domů a rozsáhlých pozemků.

 

Občan, ne překupník

Že se ale v případě tohoto portálu nejedná pouze o službu veřejnosti, dokládají slova Jiřího Skuhrovce, vývojáře tohoto portálu a také spoluzakladatele projektu zIndex: „Je za tím vlastně jednoduchá ekonomická aritmetika, kdy více zájemců o dražby přinese více peněz do státní pokladny. Zároveň věříme, že prodávaný majetek díky nám poputuje častěji do rukou občanů, a méně k překupníkům, kteří dosud jediní měli kapacity na sledování dění kolem dražeb.“ 

Zakladatelé portálu tedy necílí pouze na veřejnost a na zájemce o koupi, ale rádi by navázali spolupráci se všemi, kteří chtějí tímto transparentním způsobem prodávat svůj majetek a ještě tím získat více peněz. David Hlinka i Jiří Skuhrovec proto doufají, že to nakonec budou obce, města a další, kdo je bude oslovovat se zájmem o spolupráci. 

 

Hlídač maketku k vašim službám

Ojedinělá databázi dražeb, aukcí a prodejů je k nalezení zde. Na portálu je majetek rozdělen do tří sekcí – drobný majetek, automobily a nemovitosti. Celá databáze drobného majetku je k dispozici zdarma, přístup k nabídkám automobilů a nemovitostí je zpoplatněn ve dvou tarifech. Do konce listopadu je pro návštěvníky k dispozici bonusový kód, který je zobrazen na hlavní straně portálu a díky kterému může pro začátek uživatel vyhledávat ve všech sekcích zcela zdarma. 

Portál také nabízí ojedinělou službu hlídače majetku, který uživateli automaticky zasílá nabídky jím vyfiltrovaného typu majetku do e-mailové schránky. Velkou výhodou je také možnost zcela zdarma vložit vlastní nabídku dražby, aukce nebo prodeje.  

 

soutez_casestudy

Foto: Fotolia.com 

 

Byl pro vás článek přínosný?