Hlavní navigace

Videokonference už nebudou výsadou top managementu a vyhrazených zasedaček

18. 1. 2011

Sdílet

Podle odhadů společnosti Cisco vzroste objem dat videopřenosů od roku 2008 do roku 2013 až desetkrát.

Firma Cisco představila portfolio nových produktů, inovací a služeb, díky nimž bude videokomunikace dostupnější, jednoduše ovladatelná a levnější. Všechny nové nástroje pro komunikaci budou schopny přenášet video a uživatelé se tak budou moci připojit jak přes tzv. telepresence, tak i přes osobní počítač či tablet. Mezi nové produkty patří Cisco TelePresence EX60 a Cisco TelePresence System 500 32-inch. Další novinkou je vylepšení videa v aplikaci Cisco WebEx Meeting Center. 

„Společnosti stále častěji využívají videotechnologie pro komunikaci se svými obchodními partnery, klienty či kolegy. Naším dlouhodobým cílem je, aby video bylo dostupné pro každého, mělo vysokou kvalitu a bylo cenově přijatelné. Nezáleží na tom, zda jste u pracovního stolu či zrovna na letišti. Se svými kolegy se můžete propojit přes IP telefony, tablety, počítače či vyhrazenou telepresence místnost, neboť všechny tyto nástroje spolu navzájem komunikují," řekl Petr Růžička, business development manager společnosti Cisco ČR.

 

Stop zbytečnému cestování...  

Podle odhadů Cisco vzroste objem dat videopřenosů od roku 2008 do roku 2013 až desetkrát. Nejen uživatelé internetu, ale i firmy totiž stále častěji využívají video při komunikaci, proto všechny nové Cisco nástroje pro spolupráci umožní videokonferenční hovor. Zároveň budou všechny řízeny pomocí nástroje Cisco Unified Communications Manager, díky němuž se videohovory zahájí pouhým stisknutím jediného tlačítka. Pomocí jednotné infrastruktury pro hlasové i video volání založené na jednotné architektuře dochází k zjednodušenému rozmístění, lepšímu řízení a rychlejší návratnosti investic.

Společnost Cisco představuje nová koncová zařízení pro desktopy a kanceláře, a to Cisco TelePresence EX60 a Cisco TelePresence System 500 32-inch určenou pro manažery s vlastním kancelářským zázemím. Obě zařízení jsou vhodná i pro osobní využití, vyžadují menší nároky na provoz a jsou cenově dostupnější. Cisco TelePresence EX60 je desktopový systém, který má oproti oblíbené TelePresence EX90 menší rozměry a cena je přibližně o 30 procent nižší, což umožní firmám nasadit ji rychleji v celé jejich organizaci. Cisco TelePresence EX60 je k dispozici v tomto čtvrtletí.

 

Pokud začne mluvit někdo jiný, zobrazí se přes celou obrazovku on...

Další novinkou je vylepšení aplikace Cisco WebEx Meeting Center. Řešení nyní umožní uživatelům vidět ostatní účastníky web konference v režimu celé obrazovky ve velmi vysoké kvalitě. Současně mohou simultánně sdílet své desktopy a také se připojit prostřednictvím Cisco WebEx One Touch k setkání běžícímu přes Cisco TelePresence. Součástí Cisco WebEx je funkce ActivePresence, díky které se aktivní, hovořící účastník zobrazí na celé obrazovce a ostatní účastníci v dolní části obrazovky. Pokud začne mluvit někdo jiný, zobrazí se přes celou obrazovku on. Vylepšený Cisco WebEx Meeting Center je nyní k dispozici na všech podporovaných platformách včetně Apple iPad a brzy bude uživatelům dostupný i na chystaném tabletu Cisco Cius. 

Cisco rovněž představilo systém Cisco TelePresence Exchange System. Tato inovativní platforma umožňuje poskytovatelům dodat řešení na klíč, které jim pomůže snadno a efektivně zavést služby telepresence, jako je například volání uvnitř firmy. 

Všechny výše zmíněné inovace pomůžou zákazníkům zjednodušit zavedení video technologií a propojit se se svými kolegy odkudkoli, kdykoli a především z jakéhokoli zařízení. 

soutez_casestudy

 

Zdroj: Cisco

Byl pro vás článek přínosný?